Answer:
$0.13
Explanation:
Divide the total cost by the amount of items.
1.56/12=0.13
There are 12 in a dozen, so each egg would cost $1.56.
Now, you must multiply $1.56 by 12. Now you can find the answer from here. Hope this helps!
5.1m questions
6.7m answers