192k views
0 votes
Caculate the unit rate. $2.40 for 5 apples. What
is the cost per apple?

1 Answer

5 votes

Answer:

$0.48

Explanation:

2.40/5 = 0.48

User Keyur Shah
by
9.0k points

Related questions

1 answer
4 votes
87.6k views
2 answers
4 votes
192k views
asked Oct 19, 2024 53.2k views
Urfusion asked Oct 19, 2024
by Urfusion
8.3k points
1 answer
3 votes
53.2k views