187k views
3 votes
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$1.99 for 19 lb

The unit rate is $__________/lb.

User Elyssa
by
5.4k points

1 Answer

5 votes

Answer: $ 0.1047

Explanation:

User Sushil Kandola
by
5.9k points