161k views
2 votes
ANSWER AS SOON AS POSSIBLE!!

Joan goes to the store and spends $56.50 on 5 small coolers. What is the unit rate that Joan paid for the coolers?

Please explain your answer!

User Jocelyne
by
5.1k points

2 Answers

3 votes

Answer:$11.3 per cooler

Explanation:

User Siddh
by
6.2k points
2 votes

Answer:

about 11.30

Explanation:

If you divide 56.50 by the unit , you will end with the unit price , which is about 11.30 ish

User Mecaveli
by
5.6k points