62.9k views
0 votes
Ella purchased a 6-pack of cola for $3.84. What is the cost of 1 can of cola?

2 Answers

5 votes

Answer:

$0.64

Explanation:

User Mark Pelletier
by
7.8k points
4 votes

Answer:

$0.64

Explanation:

6 cans of soda = $3.84

3.84 / 6 = 0.64

1 can of soda = $0.64

User RavensKrag
by
8.2k points

No related questions found