menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A package of 3 pairs of insulated costs $22. 47 What is the unit price of the pairs of gloves?
asked
Apr 3, 2021
153k
views
5
votes
A package of 3 pairs of insulated costs $22. 47 What is the unit price of the pairs of gloves?
Mathematics
high-school
Mwerschy
asked
by
Mwerschy
6.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer:
7.49
Explanation:
22.47 divided by 3
Mualig
answered
Apr 10, 2021
by
Mualig
6.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
7.5m
questions
10.0m
answers
Other Questions
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Please solve the following equation. x-6x=56
whats the most accurate estimation of 65+77
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org