153k views
5 votes
A package of 3 pairs of insulated costs ​$22. 47 What is the unit price of the pairs of ​gloves?

User Mwerschy
by
8.0k points

1 Answer

2 votes

Answer:

7.49

Explanation:

22.47 divided by 3

User Mualig
by
8.3k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories