Answer:
The better buy is:
$2.12 for 12 oz.
Explanation:
$1.49 / 8oz = $0.18625/1oz
$2.12 / 12oz = 0.17667/oz
0.17667 < 0.18625
then:
the better buy is:
$2.12 for 12 oz
5.9m questions
7.7m answers