95.9k views
1 vote
A grocery store sells a bag of six oranges for $2.10. How much does one orange cost?

1 Answer

1 vote
The Answer: 0.35 cents

2.10 divided by 6= 0.35
User Kheema Pandey
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories