45.3k views
0 votes
Mrs. Walters buys 5 and 1/4 pounds of strawberries for $8.40. What is the unit cost of the strawberries?

1 Answer

1 vote
8.40/5.25=1.6 hope this helps
User Ahmed Eid Yamany
by
8.3k points

No related questions found