Answer:example: $0.35 per minute
Explanation:
It is $0.35 for every 1 minute, not 2 or 3 , etc.
Answer:
The unit cost of something is its price divided by its weight. For example, if something that weighs 2 pounds costs $3.00, its unit cost is $3.00 divided by 2 pounds, or $1.50 per pound.
<3 Enjoy,
Dea
6.0m questions
7.8m answers