package 1 is 0.25 cents per ounce
package 2 is 0.23 cents per ounce
package 2 costs less by 0.02 cents
Explanation:
there are 24 ounces in package 2. Divide cost by number of ounces to get the cost of 1 ounce.
5.6m questions
7.3m answers