menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
1 A 5-pack of ice cream bars costs $2.15. What is the unit price? ( Make sure to put your answer in terms of dollars and cents) Answer
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
1 A 5-pack of ice cream bars costs $2.15. What is the unit price? ( Make sure to put your answer in terms of dollars and cents) Answer
asked
Dec 1, 2021
136k
views
5
votes
1
A 5-pack of ice cream bars costs $2.15. What is
the unit price? ( Make sure to put your answer in terms of dollars and cents)
Answer
Mathematics
high-school
Cmorrissey
asked
by
Cmorrissey
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
The unit price is $0.43
Taylor Bird
answered
Dec 4, 2021
by
Taylor Bird
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org