17.4k views
2 votes
Randy bought 4 candy bars for 4.28 what is the cost per bar

User BorisS
by
6.2k points

2 Answers

4 votes

Answer:

$1.07

Explanation:

4.28/4= 1.07

User Pshemo
by
6.2k points
2 votes

1.07 PER BAR 4.28 DIVIDED BY 4

User Madura Harshana
by
6.4k points