95.6k views
5 votes
How much is 25 pens for $19.75.

2 Answers

2 votes
$0.79 per pen
$19.75/25pens = $0.79
User Yuval Itzchakov
by
6.3k points
4 votes

Answer:

$493.75

Explanation:

  1. 25 × 19.75 = $493.75

I hope this helps!

User Arminda
by
6.5k points