18.2k views
1 vote
Daniel bought 5 packs of crayons for $15.25. What is the cost of each pack if all packs cost the same?

User Aspian
by
5.0k points

2 Answers

5 votes

Answer:

3.05

Explanation:

15.25 divided by 5= 3.05

User Rumana
by
5.9k points
4 votes

Answer:

3.05

Explanation:

15.25 divided by 5=

3.05

User Flx
by
5.2k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.