98.9k views
2 votes
Cantaloupes are on sale at four different grocery stores. Which store offers

the lowest unit rate for cantaloupes, in dollars per pound?
$4.50
• Fresh Farm:
5 pounds
$
• Fruit Garden:
1
3
pound
$4.00
• Mother Nature:
5 pounds
• Country Market: $0.85/pound

User Torak
by
7.5k points

1 Answer

1 vote

Answer:

fruit garden

Step-by-step explanation:Its 60 Cents- answer came from Apex

User Ruzanna
by
8.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories