Answer:
Explanation:
the person up is right
Answer: you would divide the total price of $22.20 by the amount of cartons, which is 12, giving you the unit rate of $1.85 per carton. the unit rate, $1.85 multiplied by 7 is $12.95, so it would cost $12.95 for 7 cartons of eggs
5.2m questions
6.8m answers