45.8k views
11 votes
A. Lily paid $6 for 3/8 lb of nuts.
What is the unit rate as complex fraction (simplify)

1 Answer

12 votes

Answer:

Ib = $16 per lb

Explanation:

A. Lily paid $6 for 3/8 lb of nuts. What is the unit rate as complex fraction (simplify-example-1
User Mkeiser
by
6.7k points