220k views
3 votes
Amelia can buy a 12-pack of juice for $3.36. Write a proportion relating the cost to the number of bottles and answer how much would Amelia have to pay for a 18-pack of juice if the ratios are proportional

User Halie
by
4.8k points

1 Answer

6 votes

Answer:s

Explanation:

User Chif
by
5.0k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.