Answer:
Brand B
Explanation:
Brand A sells 8 ounces for 2.99, while B sells 16 for 4.99. It may seem like B is more expensive but it's actually A because if you divide $4.99 by 2, to see how expensive 8 ounces is you see Brand B sell 8 ounces for 2.50, which is cheaper than A.