111k views
0 votes
Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 12.8 pounds cost?​

User Alex Vidal
by
8.9k points

1 Answer

6 votes

Answer:

$51.2

Explanation:

4 x 12.8 = 51.2

User Praveen E
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.