Answer:
481.06
Explanation:
Let's visualise this case in a right angled triangle.
Height = 300.6 m
Angle of depression = Angle of elevation = 32°
So,




Hypotenuse = Line of sight = 567.25 m
Also,



Hence Base = Distance between the spot of accident & the base of the tower = 481.06 m