35.0k views
1 vote
A 9-pack of toaster pastries costs $3.60. What is the unit price?
per pastry

1 Answer

6 votes

Answer:.40 cents

Step-by-step explanation: divide the total cost by the amount of items you have.

User Njuffa
by
7.7k points

Related questions

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.