In a situation like this, you need to find the unit rate. So you divide 76(You USUALLY divide money first) by 8.
76/8=9.5
Because you're finding the cost, you add a 0.
So the answer is $9.50 per CD
ALWAYS have your label(My teacher used to take points off if I didn't)