141k views
2 votes
Lynn paid $12.21 for ribbon. The cost per yard was $1.48.

How many yards of ribbon did Lynn buy?


User Rikh
by
5.0k points

1 Answer

6 votes

Answer:

$12.21 / 1.48 = 8.25

Explanation:

User Spets
by
5.6k points