197k views
1 vote
Marilee buys 8 bottles of apple juice for $10.What is the unit price of each bottle

2 Answers

2 votes

Answer:

0.8 cents

Explanation:

7 votes

Answer:

$1.25

Explanation:

divide 10/8

equals $1.25

1.25x8=$ 10

User Matthijs Mennens
by
8.5k points