18.8k views
1 vote
Randell's favorite brand of cookies is on sale at a price of $1.79 for a 12 ounces package. what is the cost per ounce (unit rate) for these cookies?

1 Answer

6 votes

Answer:

$0.1492

Explanation:

User Nashape
by
6.0k points