72.0k views
5 votes
A dozen eggs cost $4.25 at the farm stand. Approximately how much does each egg cost (round to the nearest penny)

User Sikora
by
7.8k points

2 Answers

7 votes
should be $0.35 each
User Nathfy
by
8.7k points
4 votes
0.35 im pretty sure sorry if i’m wrong .
User Faouzi FJTech
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories