menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A dozen eggs cost $4.25 at the farm stand. Approximately how much does each egg cost (round to the nearest penny)
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A dozen eggs cost $4.25 at the farm stand. Approximately how much does each egg cost (round to the nearest penny)
asked
Aug 21, 2021
72.0k
views
5
votes
A dozen eggs cost $4.25 at the farm stand. Approximately how much does each egg cost (round to the nearest penny)
Mathematics
college
Sikora
asked
by
Sikora
7.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
7
votes
should be $0.35 each
Nathfy
answered
Aug 22, 2021
by
Nathfy
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
0.35 im pretty sure sorry if i’m wrong .
Faouzi FJTech
answered
Aug 27, 2021
by
Faouzi FJTech
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org