Answer:
The first thing to do is to find out which answer choices are similar and then it will be easier to find an answer.
Explanation:
Unit rate are
22 words per minute
34 miles for each gallon
60 miles per hour
$8 for every hour
Not a unit rate
168 hours in 7 days
$15 for 2 DVDS
5.7m questions
7.4m answers