95.2k views
1 vote
Find the unit price per can if it costs $3 for 6

cans of soda.
st
How much will 8 can

User Dbaugh
by
5.2k points

1 Answer

7 votes
4$ is the price point for 8 cans
User Patrick Shafer
by
6.1k points