129k views
0 votes
Pls answer fast....​

Pls answer fast....​-example-1
User Marekj
by
6.3k points

1 Answer

6 votes
Answers:
Density = 2kg/m^3
Mass=760kg

Step-by-step explanation:
density=mass/volume
density=350/175
density=2

mass=density*volume
mass=4*190
mass=760
User Rufi
by
7.5k points