Answer:
Explanation:
Given Annabella time for a race is 24.2 seconds, if another runnee's time was 6.43 seconds faster, then the time taken for another runnee's time will be 24.2 - 6.43 = 17.77secs.
Let a variable X be the difference between annabelle's time and the other runners time.
X = annabelle's time - other runners time.
X = 24.2 - (24.2 - 6.43)
X = 24.2-24.2+6.43
X = 6.43seconds
Hence the expression between annabelle's time and the other runners time is X = 24.2 - (24.2 - 6.43)
The difference between annabelle's time and the other runners time is 6.43seconds