146k views
5 votes
A 4-cup bottle of shampoo costs $18.36. What is the price per pint?​

User VooD
by
8.0k points

1 Answer

1 vote

Answer:

$9.18

Explanation:

4 cups = 2 pints. 18.36/2 = 9.18

User Vadim Loboda
by
9.2k points

Related questions

asked Feb 6, 2024 4.1k views
Takinola asked Feb 6, 2024
by Takinola
8.4k points
2 answers
2 votes
4.1k views
1 answer
2 votes
77.9k views