109k views
5 votes
The price of a share of stock started the day at $37. During the day it went down $3, up $1, down $7 and up $4. What was the price of a share at the end of the day

2 Answers

4 votes
$37 - 3 = 34
$34 + 1 = 35
$35 - 7 = 28
$28 + 4 = $32
The price at the end of the day would be $32.
:) hope you get a good grade.
User Ayo K
by
6.9k points
4 votes

Answer:

32

Explanation:

User Antonio Val
by
7.0k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.