231k views
0 votes
18 cans of soda cost $6.48. What is the cost per can in dollars? Please help, I'm in a hurry

User Rezna
by
7.7k points

1 Answer

2 votes

Answer:

36 cents

Explanation:

In order to figure out how much one can cost you need to do 6.48/18 which then gets you 33 cents, the cost of one can.

User Adva
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories