135k views
1 vote
A 12 pack of soda cost $3.25 What is the unit price

2 Answers

3 votes

Answer:

$.27

Explanation:

$3.25 / 12 = 27

User Quadir
by
5.4k points
7 votes

Answer:

About $0.2708 per unit ' each can '.

User Ozz
by
5.6k points