Answer:
The difference in unit price is $0.01/ounce
Explanation:
A 16 -ounce bottle of Spring Water = $1.76
A 20 -ounce bottle of Fresh Water = $2.40
For the spring water, the unit price = 1.76/16 = $0.11/ounce
For the fresh water, the unit price = 2.4/20 $0.12/ounce
The difference in unit price is $0.01/ounce