Answer:
2 minutes
Explanation:
Time taken by the electric heater = 8 minutes
Time taken by the heater+ stove = 6 min
8+time taken by the stove =6 min
Time taken by the stove alone to heat the house = 8-6= 2 minutes
7.8m questions
10.5m answers