Answer:
$2.20 per gallon.
Explanation:
That is 33/15 = $2.20 per gallon.
Price per gallon = Total price of 15 gallons ÷ 15 gallons
= 33 ÷ 15
= $ 2.20
5.2m questions
6.8m answers