Answer:
12,375 cm³
Step-by-step explanation:
v=l×w×h
Since there are 3 books the equation would then be
v=3(l×w×h)
v=3(25×15×11)
v=3(4,125)
v=12,375 cm³
7.5m questions
10.1m answers