Answer:
$2 / issue
Explanation:
We want to find the cost of each issue. We need to find the unit rate.
Divide the cost by the number of issues.
cost / issues
It costs $24 for 12 issues.
cost = $24
issues = 12 issues
$24 / 12 issues
Divide 24 by 12
$2 / issue
It costs $2 per issue.