Answer:
The slope of the perpendicular line is -4/3
Explanation:
Perpendicular lines have slopes that multiply to -1
m * 3/4 = -1
Multiply by 4/3
m * 3/4 * 4/3 = -1 * 4/3
m = -4/3
7.8m questions
10.5m answers