Answer:
$8.40/lb
Explanation:
$12.60
The unit price is ------------ = $8.40/lb
1.5 lb
Since you did not post the the choice I'll go with out them.
$12.60 ÷ 1 1/2=
12.60 ÷ 1.5= $8.40
5.1m questions
6.7m answers