Answer:36
Step-by-step explanation: first I did
9÷5=1.80 per box.
so then I did 1.80 x 20 which = 36
Answer:
20 boxes cost $36
Explanation:
Using proportions,
5 boxes cost 9$
20 boxes cost X$
Cross multiply
X = 9/5 * 20 = 36$
6.0m questions
7.8m answers