145k views
5 votes
Juice is $1.79 for 8-4.23 ounce boxes. What is the unit price

User Tyreek
by
5.2k points

1 Answer

5 votes

Answer:

I believe the unit price would be 2.39 per unit

Explanation:

User Christiaan Janssen
by
5.1k points