Answer:
The z-score for a sales associate from this store who earns $37,500 is 2
Explanation:
From the given information:
mean
= 32500
standard deviation = 2500
Sample mean X = 37500
From the given information;
The value for z can be computed as :



z = 2
The z-score for a sales associate from this store who earns $37,500 is 2