62.0k views
3 votes
A 32-cup bottle of fabric softener costs $21.12. What is the price per quart?

User ADJ
by
4.9k points

1 Answer

4 votes

2 dollars is the correct answer...

Hope this helps......

User Elliot Vargas
by
5.5k points