146k views
25 votes
$28.00 for 400 square feet Find the unit rate.

2 Answers

1 vote

Answer:

hi

Explanation:

bye

User Bdavidxyz
by
5.8k points
4 votes

Answer:

The answer, as I understand your question, is 0.07.

Explanation:

You would get this answer by dividing $28.00 by 400, which is 0.07. That means that each square foot is equal to $0.07.

However, since I do not know the full problem, I cannot fully undertsnad what you are asking. This answer seemed the best logically, but if it does not match up with your problem, I'm sorry.

User Mark Lopez
by
4.9k points