Answer:
41.76 hours
Explanation:
I feel bad so i did the math. Good Luck! hope you get it right!
41.67hrs
if the snail moves 0.12km in 1hr
the snail will move 5km in Xhrs
0.12 × X = 5 × 1
0.12X= 5
X= 5/0.12 = 41.67hrs
7.8m questions
10.5m answers