70.0k views
4 votes
Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

User Hsiaofei
by
7.8k points

1 Answer

7 votes

Answer:

22.95 (Addition)

Explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

User Zlajo
by
8.7k points

Related questions

1 answer
1 vote
157k views
asked Feb 15, 2020 79.7k views
Ardeus asked Feb 15, 2020
by Ardeus
8.3k points
1 answer
2 votes
79.7k views